ویروس کرونا

کوید-۱۹ نام ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا می باشد که تاکنون هزاران نفر را آلوده نموده و حتی منجر به مرگ آن ها شده است. این ویروس به سرعت در ایران و کشورهای دیگر در حال توسعه و پراکنده شدن می باشد که این امر موجب نگرانی افراد در سرتاسر جهان شده است.

 

ویروس کرونا

 

علائم بیماری کرونا چیست؟

از جمله شایع ترین نشانه های این بیماری می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • سرفه
  • تب
  • تنگی نفس: بیمارانی که به کوید-۱۹ مبتلا می باشند طبق گزارشات صورت گرفته دارای علائم خفیف تا شدید تنگی نفس بوده اند.

افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که امکان دارد نشانه های فوق بین ۲ تا ۱۴ روز بعد از ابتلا به این ویروس در آن ها ظاهر گردد.

راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم راهکارهای بهداشتی ارائه شده از سمت سازمان بهداشت جهانی در جهت حفظ سلامت افراد و اطرافیان آن ها می باشد:

  • به طور مرتب دستان خود را شستشو دهید:

دستان خود را با دقت و به طور منظم با محلول های ضدعفونی کننده حاوی الکل یا آب و صابون شسته و تمیز کنید؛ در صورت منتقل شدن ویروس به دست ها، این کار موجب از بین رفتن آن خواهد شد.

  • فاصله خود را با دیگران حفظ کنید:

توصیه پزشکان به افراد این است که حداقل به میزان یک متر از کسانی که عطسه یا سرفه می کنند فاصله بگیرند. زیرا در صورت آلوده بودن فرد ممکن است ذرات ریز حاوی ویروس که حین سرفه و عطسه به بیرون انتقال می یابند از راه تنفس وارد بدن شوند.

  • از تماس دست ها با دهان، چشم ها و بینی اجتناب کنید:

دست ها در طول روز با سطوح مختلفی تماس داشته و امکان دارد که به ویروس آلوده شوند لذا تماس آن ها با دهان، بینی و چشم ها به راحتی می تواند موجب ورود آن به درون بدن شود.

درباره drhaghighat2

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button