جوانسازی

با افزایش سن ، شرایط محیط زندگی ، اضطراب ، استعمال دخانیات ، قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب و غیره موجب افتادگی و چروکیدگی پوست می شود، در این مواقع افراد به دنبال راه حلی برای جوانسازی پوست خود هستند تا بتوانند جوانی و زیبایی خود را بازیابند.

از جمله راه های جوانسازی بدون عارضه می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و تزریق فیلر یکی از متداول ترین و پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست می باشد که با استفاده از سرنگ در ناحیه تحت درمان تزریق می شود.

ژل و فیلر در دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب در بازار وجود دارد که اکثر پزشکان از ژل های قابل جذب استفاده می کنند چرا که از ماده هیالورونیک اسید که در بدن انسان نیز یافت می شود، ساخته شده به همین علت از این نوع ژل ها استفاده می شود و عارضه ای برای بیمار ندارد.

 

جوانسازی

 

تزریق بوتاکس

یکی دیگر از روش های بازسازی پوست استفاده از بوتاکس می باشد، بوتاکس از نوعی باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه می شود و پس از تزریق شدن در ناحیه مورد نظر باعث کم کار شدن عضلات آن ناحیه و رفع چین و چروکی و افتادگی پوست می شود.

در صورتی که تزریق بوتاکس توسط بهترین پزشک انجام شود بدون عارضه می باشد.

تزریق چربی

برای تزریق چربی جهت بازسازی افتادگی و چروکیدگی های پوست ، چربی مورد نیاز از بافت بدن خود فرد تهیه شده و پس از جدا کردن املاح اضافی از آن در ناحیه مورد نظر با استفاده از سرنگ تزریق می گردد.

در این روش درمانی به دلیل اینکه چربی مورد نیاز از بدن خود فرد تهیه شده بدون عارضه بوده و ایجاد حساسیت یا آلرژی نمی کند.

مزوتراپی

مزوتراپی در واقع تزریق مواد فعال بیولوژیکی به داخل پوست می باشد، این مواد فعال حاوی انواع ویتامین ها ، مواد معدنی مورد نیاز و غیره می باشد.

این مواد زمانی که وارد پوست می شوند شروع به جوان سازی پوست کرده و مشکلات پوستی را برطرف می کند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یا اچ آی اف یکی از روش های بسیار مفید برای لیفت و جوانسازی پوست می باشد که باعث فرم دهی به صورت ، گردن ، چشم ، بازوها می شود.

این دستگاه با استفاده از امواج باموفق صوت به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و باعث تحریک کلاژن سازی و الاستیته پوست می شود.

آر اف فرکشنال

جوانسازی پوست صورت با دستگاه rf یا آر اف فرکشنال با تابیدن امواج رادیو فرکوئنسی به پوست باعث تحریک کلاژن و الاستین در پوست می شود به این ترتیب فرآیند جوانسازی پوست با این روش انجام می شود.

 

جوانسازی

 

لیفت با نخ

از دیگر روش های جوانسازی ایمن می توان به لیفت با نخ اشاره کرد، در این روش جوانسازی پوست پزشک با استفاده از نخ های جذبی و یک سوزن اقدام به لیفت صورت می کند.

در این روش ابتدا پزشک ناحیه تحت درمان را ضد عفونی کرده و پس از مشخص کردن محل ورود ، نخ را وارد پوست کرده و می کشد.

به این نکته مهم توجه کنید که این روش برای زاویه سازی ، از بین بردن خطوط موجود در صورت ، لیفت بینی و ابرو و غیره استفاده می شود.

کربوکسی تراپی

در این روش جوانسازي پوست از گاز co2 استفاده می شود، در کربوکسی تراپی صورت گاز co2 با استفاده از یک سوزن به زیر پوست تزریق می شود.

زمانی که این گاز وارد پوست می شود بدن در آن ناحیه احساس کمبود اکسیژن می کند و این امر باعث افزایش گردش خون در آن بخش می شود.

زمانی که گردش خون در ناحیه تحت درمان افزایش یابد مواد مغذی در آن ناحیه بیشتر انتقال می یابد و سلول های آسیب دیده ترمیم می شود.

هزینه جوانسازی پوست چقدر می باشد؟

هزینه جوانسازی پوست با توجه به دستمزد پزشک ، روش جوانسازي پوست ، تعداد جلسات درمانی و غیره تعیین می شود.

دکتر رعنا حقیقت

پوست ، مو و زیبایی و لیزر

( جوانسازی پوست – تزریق ژل – تزریق بوتاکس )

 

درباره drhaghighat2

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button