تزریق بوتاکس امروزه به دلیل کاربردهای زیادی که دارد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بوتاکس از نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتالینوم تهیه می شود. این ماده زمانی که در پوست تزریق می شود باعث کاهش میزان فعالیت عضلات شده و باعث جوانسازی می شود. برای جلوگیری از وقوع پیامدهای ناخوشایند ، لازم است برای تزریق بوتاکس به پزشک مراجعه نمایید. دکتر رعنا حقیقت پور بهترین پزشک جوانسازی تهران این روند را به بهترین شکل برای مراجعه کنندگان خود به انجام می رساند.

 

تزریق بوتاکس - دکتر حقیقت پور

 

تفاوت بین بوتاکس و ژل در چیست؟

بسیاری از افراد از پزشکان و متخصصان پوست در رابطه با اینکه از میان روش های جوانسازی ژل و تزریق بوتاکس کدام یک بهتر هستند سوال می پرسند که در پاسخ به آن باید بگویم این دو تکنیک از یک دیگر مجزا هستند و خصوصیات خاص خود را دارند. در رابطه با لیفتینگ صورت با استفاده از بوتاکس باید بگویم که ماده بوتاکس می تواند عصب ها و نورون های مربوط به عضله تحت درمان را به طور موقت قطع کند که این مورد باعث شل شدن عضلات در ناحیه مورد نظر می شود و بعد از گذشت چندین روز چین و چروک های صورت از بین می رود. در حالی که ژل به ناحیه ای که دارای چین و چروک می باشد ، تزریق می گردد و در نهایت باعث ایجاد توده ای حجمی که منجر به از بین رفتن چین و چروک های ناحیه ای از پوست می شود ، می گردد. میزان ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس ۵ الی ۸ ماه است در حالی که این مدت در ژل ها بین ۶ تا ۱۸ ماه می باشد. تفاوت اصلی میان این دو تکنیک جوانسازی در چگونگی هدف قرار دادن چین و چروک های سطح پوست و همچنین کاهش خطوط ریز پوست می باشد. ماده بوتاکس با شل کردن عضلات قادر است از به وجود آمدن آن ها و شدت یافتنشان جلوگیری کنددر حالی که فیلر ها می توانند با جایگزین کردن حجم از دست رفته ناحیه تحت درمان چین و چروک های سطح پوست را از بین ببرد و باعث لیفت پوست شود. با تمایز نوع و شدت خطوط به وجود آمده بر روی پوست صورت می توانید تعیین کنید که کدام یک از روش های جوانسازی نام برده شده برای شما مناسب است و می تواند نتایجی مطلوب به همراه داشته باشد.

 

 

نحوه تزریق بوتاکس به شرح ذیل می باشد:

فرد برای تزریق بر روی تخت به صورت آسوده می نشیند و پزشک پس از تعیین نقاط تزریق با اسکین مارکر، بوتاکس تزریق می شود. تزریق کردن بوتاکس حدود ۱ الی ۲ دقیق طول می کشد و پس از آن بیمار می توان به خانه رفته و کارهای روزمره خود را انجام دهد.

کاربردهای بوتاکس
 • رفع افتادگی پلک
 • رفع عدم تقارن پلک ها و ابروها
 • از بین بردن خطوط موجود در پیشانی
 • از بین بردن خط خنده و اخم
 • تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و زیر بغل
 • از بین بردن چین و چروک های موجود در گردن

 

فیلم تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی در تهران توسط دکتر رعنا حقیقت پور 

 

ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس

مدت زمانی که اثرات و نتایج یک پروسه جوانسازی بر روی صورت باقی می ماند برای بسیاری از افراد مهم می باشد چرا که اغلب افراد روشی را انتخاب می کنند که نیاز به تکرار زیاد با فواصل زمانی کوتاه نداشته باشد. اما قبل از هر چیزی باید بگویم که همانطور که نمی توان جلوی چرخش زمین را گرفت نمی توان مانع از افزایش سن و پدید آمدن نشانه های پیری شد و تنها می توان با انجام کار های مختلفی مانند مراقبت روزانه از پوست سرعت بروز این نشانه ها را کاهش داد. ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس در تهران نیز همانطور هستند ، بعد از گذشت حدودا ۳ الی ۶ ماه اثر گذاری ماده بوتاکس از بین می رود و فعالیت عضلات ، خطوط و چین و چروک های اطراف چشم ، خط لبخند ، اخم و غیره نمایان می شوند که در چنین شرایطی نیاز است مجددا پروسه تزریق را انجام دهید. البته بهتر است از پزشک و متخصص انتخابی خود بخواهید تا در این زمینه یعنی فواصل تزریق شما را راهنمایی کند. چرا که اگر شما نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید یا برای تزریق از مواد با کیفیت و خوبی استفاده کنید این امکان وجود دارد که ماندگاری نتایج بیشتر شوند.

آیا در زمان بوتاکس کردن دردی را احساس خواهیم کرد؟

درد حاصل از تزریق بوتاکس بیسار جزئی و کم می باشد و تماما بر اثر ورود سوزن بسیار نازک به پوست رخ می دهد. به طور کل حدودا ۳ الی ۷ روز طول می کشد که ماده تزریق شده شروع به اثر گذاری کند و نتایج آن بر روی نواحی تزریق شده پدیدار شود. در این مدت زمان شما هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

 

فیلم تزریق بوتاکس زیر بغل در تهران توسط دکتر حقیقت پور

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

همانطور که می دانید یکی از مناسب ترین و محبوب ترین گزینه های جلوگیری از بروز چین و چروک های صورت ، تزریق کردن ماده بوتاکس به نواحی دارای چین و چروک می باشد. این روش به ویژه در ترمیم نمودن خطوط اخم و گوشه چشم ها چه در آقایان و چه در خانم ها بسیار محبوب است. اما آیا این امکان وجود دارد تا از آن در تمامی نواحی بدن استفاده کرد؟ قطعا خیر، چرا که سازمان جهانی غذا و دارو ، این ماده را تنها به منظور درمان میگرن ، مثانه پر کار و از بین برنده چین و چروک های ریز و درشت صورت و کاهش میزان تعریق زیربغل و کف دست تایید نموده است و استفاده از این روش به جز موارد ذکر شده  ، می تواند عوارض جانبی مختلفی را در پی داشته باشد. زیرا سم بوتاکس با فلج کردن عضلات می تواند از بروز چین و چروک های سطحی و عمقی روی پوست شما جلوگیری کند.

به همین دلیل نمی توان در برخی از نواحی پوست صورت تزریق بوتاکس ذر تهران را انجام داد. به عنوان مثال در صورتی که بوتاکس در نواحی اطراف لب ها تزریق شود ، ممکن است باعث فلج شدن این نواحی شود و در نهایت عمل تکلم یا غذا خوردن را در فرد با مشکل جدی رو به رو کند. به طور معمول بوتاکس در نواحی میان دو ابرو ، پیشانی و اطراف چشم ها تزریق می شود و در سایر نواحی تاثیری نمی گذارد. سایر نواحی صورت که تاییدیه مجوز سازمان جهانی غذا و دارو را ندارند شامل نواحی همچون روی هر دو ابرو ، روی پلک های بالا و پایین ، اطراف بینی ، زیر دو سوراخ بینی ( ناحیه بالای لب فوقانی ) ، روی گونه ها  و اطراف لب ها می شود.

 

تزریق بوتاکس - دکتر حقیقت پور

 

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس می باشند؟

بهترین کاندید های تزریق کردن ماده بوتاکس، افرادی که سلامت جسمانی دارند و هیچ سابقه بیماری ضعف عضلانی ندارند. همچنین کسانی که باردار نمی باشند یا از کودک پرستاری نمی کنند. اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند. البته لازم به گفت است که اگر از شرایط زیر برخوردار هستید بهتر است از انجام تزریق بوتاکس با هدف درمانی و زیبایی صرف نظر کنید یا زمان انجام ان را تغییر دهید. 

 • افراد زیر ۱۸ سال
 • افراد مبتلا به بیماری قلبی – عروقی
 • افراد مبتلا به بیماری های نارسایی کلیه و ام اس
 • افراد مبتلا به مشکلات انعقاد خون
 • کسانی که در هفته های اخیر واکسیناسیون انجام داده اند.
 • افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند.

اقدامات قبل و بعد از بوتاکس به شرح ذیل می باشد:

 • فرد بهتر است دو هفته قبل و بعد از تزریق بوتاکس در تهران از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 • شخص بهتر است به مدت دو هفته قبل و بعد بوتاکس از الکل ، مصرف سیگار و قلیان خودداری کند.
 • مراجعه کننده بهتر است بدون آرایش صورت برای تزریق مراجعه کند.
 • بهترین دکتر بوتاکس در تهران توصیه می کنند ، برای کاهش کبودی و تورم بعد از تزریق کردن بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کند.
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از بوتاکس از استحمام ، رفتن به سونا و استخر خودداری کند.
 • تا ۴ ساعت بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرما اجتناب کند.
 • فرد برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از تزریق بوتاکس بهتر است، اقدامات قبل و مراقبت های بعد از بوتاکس را رعایت کند.

 

فیلم تزریق کردن ماده بوتاکس به کف دست توسط بهترین دکتر پوست تهران

 

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

باید بگوییم در صورتی که برای تزریق به بهترین پزشک مراجعه کنید و او بهترین نوع بوتاکس را برای تزریق انتخاب کند و بیمار مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید دچار عارضه ای نخواهد شد. تنها عیب بوتاکس تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

برای تزریق بوتاکس به چه دکتری مراجعه کنیم؟ 

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود آید این است که در میان این همه پزشک که تمامی آن ها پروسه تزریق را انجام می دهند کدام را انتخاب کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم برای اینکه به نتیجه مطلوب و ایده آلی دست پیدا کنید بهتر است به پزشکی مجرب و متبحر در این زمینه مراجعه کنید. بهترین دکتر تزریق بوتاکس تهران که شما انتخاب کرده اید اگر از تجربه ، تخصص و آگاهی کافی در این زمینه برخوردار باشد و در این زمینه تخصص داشته باشد می تواند نتایجی مطلوب را بر اساس نوع پوست و محافظت های بیشتر خلق کند.

انتخاب بهترین پزشک زیبایی

 • کسانی که قصد جوانسازی پوست با بوتاکس را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین پزشک زیبایی مراجعه کنند.
 • حال ممکن است این سوال در ذهن تان ایجاد شود که چگونه می توان بهترین پزشک زیبایی را انتخاب کردف باید بگوییم برای انتخاب یک پزشک خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به پزشک مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب پزشک مورد نظر می توانید نمونه کارهای او را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر رعنا حقیقت می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

تزریق بوتاکس - دکتر رعنا حقیقت پور

 

هزینه تزریق بوتاکس در تهران سال ۱۴۰۱

قیمت تزریق نمودن ماده بوتاکس در صورت در تهران یا دیگر شهر های ایران به عوامل متعددی از قبیل ، دستمزد پزشک ، ناحیه تحت درمان ، میزان مواد مورد نیاز ، عمق چین و چروک و غیره بستگی دارد. از همین رو نمی توان هزینه ای ثابت برای آن در نظر گرفت. اما در صورتی که در تهران زندگی می کنید و به دنبال یک متخصص پوست و پزشک جوانسازی پوست خوب در تهران هستید می توانید به دکتر رعنا حقیقت پور مراجعه کنید تا وی پس از معاینه شما هزینه نهایی تزریق بوتاکس در تهران را به شما اعلام کند. 

سه اشتباه رایج در محل بوتاکس:

بوتاکس یک روش زیبایی و بی خطر است اما به سرعت و راحتی قابل پخش شدن به سایر قسمت های بدن می باشد. اگرچه در هر بخشی از صورت می توان تزریق انجام داد، اما اشتباه در تزریق می تواند برای فرد پرهزینه باشد. در این مقاله به سه موارد از اشتباهات، در محل تزریق بوتاکس که می تواند باعث کسب نتیجه ضعیف شود، اشاره خواهیم کرد.

 • تزریق به عضله ای به غیر از عضله هدف

در صورت ، ماهیچه های زیادی در یک ناحیه نزدیک به هم قرار دارند. در شرایطی که تزریق در عضله دیگری انجام شود ممکن است عوارض جدی به همراه داشته باشد به طور مثال، اگر تزریق در عضله فرونتالیس انجام شود، منجر می شود دم ابروها با زاویه ای تیز در بالا نگه داشته شود. به همین دلیل است که گفته می شود تزریق بوتاکس در تهران توسط دکتر با تجربه انجام شود.

 • تزریق عمقی

در برخی از قسمت های صورت باید تزریق عمقی باشد اما در برخی دیگر، تزریق باید سطحی انجام شود. به طور مثال اگر تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم می باشد، تزریق بیش از حد بوتاکس به عمق می تواند، باعث شودابروها بالا بمانند و غیر طبیعی شوند و این تزریق باید به صورت سطحی انجام شود.

 • تزریق سطحی

همان طور که گفته شد، تزریق عمقی اشتباه است، تزریق سطحی نیز به همان اندازه اشتباه است و امکان ایجاد عوارض وجود دارد. این اشتباه بیشتر در تزریق ماهیچه های اطراف دهان که مسئول جویدن می باشد، اتفاق می افتد.

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که در زمینه جوانسازی پوست صورت با بوتاکس مطرح است ، مرگ در اثر تزریق کردن ماده بوتاکس است. در پاسخ به این سوال دکتر حقیقت پور بهترین دکتر جوانسازی پوست در تهران می فرمایند تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر از دست دادن جان کسی بر اثر تزریق ماده بوتاکس وجود نداشته است؛ زیرا این یک روش زیبایی کم خطر محسوب می شود که اگر تزریق توسط پزشک قابل اعتماد انجام شود، عوارض ناشی از تزریق به حداقل می رسد.

فیلم واقعی تزریق بوتاکس به پیشانی توسط بهترین دکتر پوست تهران

 

درد تزریق بوتاکس چقدر است؟

مطمئناً هر وقت با استفاده از سوزن مادی به بدن تزریق شود ، شما احساس درد خواهید داشت. با این وجود ، مطمئن باشید که سوزن های استفاده شده برای تزریق کردن ماده بوتاکس خیلی نازک هستند که همین مسئله باعث می شود تا درد آن ها نیز به مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا کند. همچنین برای اینکه هیچ نوع دردری را احساس نکنید ، ممکن است بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران از بی حسی موضعی استفاده کند. همین دلیل نیز باعث می شود حتی درد وارد شدن سوزن را احساس نکنید.

بهترین مارک بوتاکس چیست؟

استفاده از انواع مختلف مارک بوتاکس در جوانسازی پوست از جمله اقداماتی است که افراد به خصوص خانم ها انجام می دهند. بسیاری از افراد به دلیل داشتن نگرشی نادرست که در خصوص چهره و ظاهر خود دارند ، دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند. برخی از اشخاص نیز برای به دست آوردن جوانی و زیبایی خود حتی حاضر هستند سلامت خود را به خطر انداخته و عمل های جراحی سخت و سنگینی را انجام دهند. در حالی که می توانند با استفاده از بوتاکس که تکنیکی آسان می باشد به نتیجه دلخواه خود برسند.

از همین رو اولین موضوعی که نیاز دارد تا راجب آن اطلاعات دقیق و کافی به دست آورید ، بهترین برند بوتاکس موجود در بازار ایران است. با توجه به نوع بوتاکسی که پزشک شما قصد دارد برای شما استفاده کند به این نتیجه برسید که بهترین مارک بوتاکس کدام است تا بهترین و مطلوب ترین نتیجه را دریافت کنید. برای رسیدن به جواب سوال های خود مانند بهترین مارک بوتاکس کدام است ؟ یا استفاده از برند های معتبر در ماندگاری نتایج آن تاثیری دارد یا خیر ادامه مطلب را دنبال کنید.

انواع برند های بوتاکس و بهترین مارک بوتاکس

با توجه به نوع پوست هر فرد ، پزشک باید از برند خاصی که بیشترین سازگاری را دارد ، استفاده کند. بوتاکس برند های مختلفی دارد.

 •  برند دیسپورت Dysport
 • برند مصپورت Masport
 • برند زئومین Xeomin
 • برند نورونوکس Neuronox

در ایران و همچنین کلینیک زیبایی دکتر رعنا حقیقت پور از برند بوتاکس های مصپورت ، نورونوکس ، زئومین و دیسپورت ااستفاده می شود. این برند ها جزء بهترین بوتاکس در ایران هستند که توسط پزشکان مجرب و متبحر مورد استفاده قرار می گیرند. از بوتاکس می توان در کنار روش های مانند جراحی لیفت صورت و غیره نیز استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

سن مناسب برای استفاده از بوتاکس

ماده بوتاکس توسط سازمان غذا و دارو جهانی برای سنین بالا تر از ۱۸ سال مورد تایید قرار گرفته است. اما بیشتر افرادی که واجد شرایط برای انجام تزریق بوتاکس هستند و می توانند بهترین نتایج را از آن کسب کنند ، سن سی سالگی خود را آغاز می نمایند و برخی از آن ها در اواسط دهه دوم زندگی خود هستند. اما از آنجایی که روند افزایش سن و همچنین میزان رعایت نکات مراقبتی از پوست در هر فردی متفاوت است نمی توان سن دقیق و خاصی را برای انجام این کار تعیین کرد. در افرادی که زیاد از عضلات صورت خود استفاده می کنند مانند بازیگران و میمیک صورت قوی تری دارند ، از آنجایی که احتمال بروز چین و چروک بیشتر می باشد ، توصیه می شود در زمانی که هنوز چین و چروک ها عمیق تر نشده اند اقدام به تزریق بوتاکس در تهران کنند.

برخی از افراد سبک زندگی ناسالم تری دارند و در معرض آفتاب بیشتری قرار می گیرند ، یا همچنین الکل و مواد مخدر بیشتری استفاده می کنند. در این افراد ممکن است در اواسط دهه دوم زندگی نیاز به تزریق وجود داشته باشد. در کشور های توسعه یافته بسیاری از جوانان از سن ۱۸ تا ۲۰ سالگی اقدام به انجام این پروس می کنند. در حالی که برخی باور دارند زمانی که چین و چروک به وجود آمد بهترین زمان برای استفاده از بوتاکس می باشد.

بوتاکس معده چیست ؟

بوتاکس معده نوعی نوروتوکسین است که توسط باکتری بی هوازی کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. تزریق این ماده به عضلات صاف و مخطط باعث کاهش میزان استیل کولین آزاد شده در محل اتصال عصب به عضله شده و در نتیجه انقباضات عضله مهار شده و فلج موقت رخ می دهد. در علم پزشکی نخستین بار از این ماده برای درمان استرابسیم یا همان لوچی چشم استفاده شد. اما بعد ها در زمینه زیبایی و جوانسازی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۲۰۰۰ دانشمندان نروژی اقدام به تزریق بوتاکس به داخل عضله جدار معده برای کاهش وزن کردند. توضیح علمی آن ها نیز این بود که با فلج کردن موقتی بخشی از عضلات دیواره معده و کاهش حرکات انقباضی در تخلیه معده تاخیر ایجاد شده و در نهایت فرد برای مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهد کرد ، نفخ کمتر خواهد شد و در نهایت کاهش وزن رخ می دهد.. بوتاکس معده امروزه برای لاغری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق بوتاکس معده یک روش کم تهاجمی است و استفاده از آن هیچ نوع محدودیت خاصی ندارد. این روش معمولا به اشخاصی توصیه می گردد که شاخص توده بدنی آن ها بالا تر از عدد ۲۷ و کمتر از ۳۵ باشد و چاقی متوسطی دارند و با این وجود به هر دلیلی نمی توانند با استفاده از روش های کاهش وزن مانند رعایت رژیم غذایی یا ورزش به وزن ایده آل خود دست پیدا کنند. اگر چه محدودیت سنی خاصی برای این تکنیک وجود ندارد ، اما ترجیح بیشتر پزشکان این است که متقاضیان انجام این پروسه از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشند و سن آن ها بالا تر از ۱۸ سال باشد.

توصیه می شود در صورتی که جزو افراد زیر هستید تزریق بوتاکس معده انجام ندهید!!!

 • چاقی شدید
 • باردار و شیرده
 • نیاز به جراحی چاقی دارید
 • به بوتاکس آلرژی دارید
 • میوپاتی (کم کاری عضلات)

 

دانلود فایل PDF : تزریق بوتاکس در تهران با دکتر رعنا حقیقت پور

 

درباره drhaghighat2

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button