تزریق ژل تکنیکی غیر تهاجمی و ایمن و سریع است که به منظور کاهش چین و چروک و حجیم سازی برخی مناطق صورت و جوانسازی پوست انجام می شود. ژل ماده ای پر کننده است که دارای انواع مختلفی می باشد. منظور از تزریق ژل ، ژل اسید هیالورونیک است که این ماده در بدن وجود دارد و تولید می شود و به دلیل افزایش سن تولید آن کاهش یافته است. ژل هیالورونیک فضای بین کلاژن و الاستین پوست را با آب پر می کند و با نگهداری مایع در زیر پوست موجب حجیم سازی پوست خواهد شد در نتیجه پوست زیباتر و بدون چروک به نظر خواهد رسید.

 

تزریق ژل

 

مراحل تزریق کردن ژل

تزریق کردن فیلر به اقسا نقاط بدن و به دست آوردن نتایج مطلوب و ایده آل ، باعث شده است که این پروسه طرفداران بسیار زیادی داشته باشد و افرادی که با ان آشنا نیستند یا از انجام آن ترس دارند ، کنجکاو شوند که روند تزریق به چه شکل می باشد. به دست آوردن نتایج مطلوب و ایده آل باعث شده که سالانه میلیون ها نفر برای جوان سازی صورت یا دیگر نقاط بدن خود به روش انتقال ژل اقدام کنند. تزریق ژل در تهران کمی پیچیده است که نیاز به تخصص تجربه و مهارت بسیار زیادی دارد. در ادامه این مقاله ما شما را با مراحل انجام آن آشنا می سازیم تا با آگاهی در رابطه با آن تصمیم درستی بگیرید.

 • مشاوره

پس از انتخاب کلینیک مورد نظر ، پزشک شما ظاهر ، رنگ پوست و نواحی تحت درمان را ارزیابی کرده و بر اساس اینکه کدام نواحی باید تقویت شوند معاینه را انجام می دهد. طی جلسات مشاوره ، میزان حجم ژل مورد نیاز بر اساس نوع پوست ، میزان چین و چروک روی پوست ، عمق چروک ها ، وسعت ناحیه تحت درمان و غیره تعیین می شود.

 • آمادسازی و بی حسی

پس از اینکه روند معاینه انجام شد و توصیه های لازم گفته شد ، محل تزریق با استفاده از یم پنبه حاوی محلول ضد باکتری و ضد عفونی کننده پاک سازی می کند. پس از آن پزشک ماده بی حس کننده را به ناحیه تحت درمان برای انجام پروسه درمان تزریق می شود.

 • تزریق فیلر

بد نیست بدانید که تزریق ژل به ناحیه مورد نظر تنها چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. پس از آن نیز پزشک ژل مورد نیاز را تزریق می کند. در حین تزریق به دلیل اینکه به پوستتان داروی بی حسی تزریق شده است ، دردی را حس نخواهید کرد.

 

 

کاربرد تزریق ژل

 • برطرف کردن خطوط عمیق از قبیل خط خنده، خط اخم و خطوط عرضی پیشانی و خطوط مابین ابروها
 • از بین بردن چین چروک سطحی مناطقی از قبیل اطراف و زیر چشم ، اطراف لب
 • برجسته کردن لب ها و گونه ها

انواع مختلف ژل از نظر ماندگاری

عموما تزریق ژل از همان جلسه ابتدایی کاملا مشخص می باشد همین موضوع باعث می شود این محصول در میان افراد محبوبیت زیادی داشته باشد. نکته مهمی که در تهیه انواع فیلر و ژل باید توجه کرد این است که ژل موجود همان طور که در مزایای تزریق ژل نیز گفته شد باید از استانداردهای لازم سازمان غذا و داروی FDAآمریکا تایید شده باشد. به طور کلی می توان گفت انواع ژل از نظرماندگاری به سه گروه زیر تقسیم می شود :

 • ژل موقت : ژل های موقت که شامل هیالورونیک اسید ، کلسیم هیدروکسید و چربی بدن می باشند. این ژل به عنوان افزایش حجم گونه ، لب و فرم دهی به نقاط دیگر استفاده می شود. این ژل های موقت امروزه طرفداران بسیاری در میان افراد جامعه پیدا کرده است و به راحتی به وسیله بدن جذب می شود و در مدت طولانی از بین می روند. بازه زمانی ماندگاری ژل های موقت بین شش ماه و نهایتا تا یکسال می باشد.
 • ژل نیمه دائمی : این دسته ژل ها در اکثر موارد به جهت درمان افتادگی و پر کردن خطوط عمیق موجود در صورت استفاده می شود. همچنین فیلرهای نیمه دائمی پس از چند هفته به ترمیم مجدد نیاز دارد.
 • ژل دائمی : همان طور که از اسمش پیداست با تزریق ژل دائمی این محصول برای اینکه به صورت طولانی مدت در زیر بافت بماند از موادی تشکیل شده که دیر جذب بدن شود. شایان ذکر است که تعداد محدودی از فیلرهای دائمی که در برندهای مختلف تولید شده و در بازاریافت می شوند مورد تایید FDA آمریکا می باشند. تخلیه این فیلرها سخت بوده و پس از آن عموما افراد عوارض جانبی زیادی مانند عفونت می شوند بنابراین استفاده از این فیلرها به تمام افراد توصیه نمی شود. برای خارج کردن این فیلر نیز به یک جراحی سرپایی کوتاه مدت نیاز است.

 

تزریق ژل

 

نواحی قابل تزریق ژل

اکر به دنبال روشی برای لیفت و پر حجم کردن صورت خود هستید اما از انجام عمل های جراحی می ترسید یا تنها قصد دارید چند خطر ریز را صاف کنید یا برخی از چین و چروک های روی پوست خود را با پر کردن جایشان از بین ببرید توصیه می کنیم ، از ژل استفاده کنید. جالب است بدانید که میلیون ها نفر در سر تا سر جهان از فیلر های پوستی برای ترمیم و جوانسازی پوست خود و به وجود آوردن پوستی صاف استفاده می کنند. اما قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که از این ژل ها برای چه نواحی می توان استفاده کرد.

 • چین و چروک های زیر چشم :

چروک های زیر چشم ، ایجاد فرورفتگی در زیر چشم می تواند ظاهری خسته و سن بالا به چشم ها و چهره شما دهد. از بین رفتن حالت کشسانی بافت پوست یا کاهش حجم استخوان می تواند دلیلی برای کاهش حجم در این قسمت باشد که می توان آن را تزریق ژل به بهترین نحو ممکن برطرف کرد. تزریق فیلر به زیر چشم ، زیر گونه یا هر دو آن ها می تواند باعث جوان تر نشان دادن ظاهر افراد شود.

 • چین و چروک های اطراف لب و بینی :

به چین و چروک های که اطراف لب و بینی هستند و به مرور زمان به دلیل لبخند زدن و سخن گفتن به وجود می آید خطوط خنده یا لبخند گفته می شود. اگر خط لبخند دارید تزریق کردن ژل به آن برای پر کردن چین ها بهترین راه ممکن می باشد.

 • گوشه لب ها :

گاهی اوقات گوشه لب ها به دلیل افزایش سن دچار شل شدگی و افتادگی می شوند و باعث می شوند ظاهر شما حالتی غمگین و سن بالا داشته باشد. تزریق ژل به صورت می تواند زیر و گوشه های لب تزریق شود و چهره زیبا و جذاب به شما دهد.

مزایای تزریق فیلر

 • عدم نیاز به جراحی و غیر تهاجمی بودن روش
 • درصد بالای رضایت افراد از نتایج حاصل از این روش
 • کسب نتایج کاملا طبیعی
 • عدم نیاز به داروی بیهوشی یا آرام بخش و قابل انجام در یک جلسه حدود ۲۰ دقیقه
 • دارای تاییدیه سلامت از سازمان غذا و داروی FDA  آمریکا

 

تزریق ژل

 

اقدامات مراقبتی قبل از تزریق

 • دو هفته قبل از تزريق ژل از مصرف آسپرین و داروهای حاوی اسید استیل سالیسیتیک اجتناب نمایید.
 • طبق گفته های دکتر حقیقت بهترین دکتر تزریق ژل در تهران ، سه الی ۵ روز قبل از تزریق از خوردن ایبوپروفن و داروهای ضد التهابی و هر نوع نوشیدنی های الکلی اجتناب نمایید.
 • رعایت این موارد باعث کاهش احتمال کبودی و تورم در محل تزریق خواهد شد.

 

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • محلی که تزریق انجام شده از جمله خط خنده را حداقل تا ۲۴ ساعت ماساژ ندهید.
 • به مدت دو هفته از قرار گیری به مدت طولانی در معرض تابش مستقیم آفتاب و انجام سولاریوم خودداری نمایید.
 • از انجام فعالیت های از قبیل ورزش کردن و نوشیدنی های الکلی که موجب افزایش جریان خون زیر پوست می گردد طی ۲۴ ساعت بعد از تزریق کردن ماده فیلر خودداری نمایید.
 • در صورت تزريق کردن ژل به لب از مصرف نوشیدنی های گرم و تماس لب با آب گرم خودداری نمایید.

 

فیلم تزریق ژل

در این فیلم می توانید نحوه تزریق ژل لب را مشاهده کنید، برای مشاهده فیلم های بیشتر می توانید به گالری ویدیو یا صفحه اینستاگرام دکتر رعنا حقیقت پور مراجعه کنید.

 

عوارض تزریق فیلر چیست ؟

بسیاری در جلسه مشاوره درباره عوارض جوانسازی پوست با ژل می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای تزریق به بهترین پزشک زیبایی مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از  تزریق ژل در تهران را رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد. تنها عیب این روش جوانسازی تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 

تزریق ژل

 

هزینه جوانسازی با ژل در تهران

هزینه تزریق ژل در تهران با توجه به ناحیه تحت درمان ، مقدار و نوع ژل تزریقی ، جلسات معاینه ، هزینه داروها و غیره تعیین می شود. به این نکته مهم توجه داشته باشید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر پزشک زیبایی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید و برای اطمینان بیشتر از پزشک خود نمونه کارهای او را مشاهده کرده و میزان رضایت بیماران او را مشاهده کنید.

 


درباره drhaghighat

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button