ييييييييتزریق چربی پروسه ای است که می تواند بدون به وجود آوردن عارضه جانبی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین و مطلوب ترین نتایج برساند ، اما به شرط اینکه توسط یگ پزشک خوب و مجرب در تهران مانند دکتر رعنا حقیقت پور بهترین متخصص پوست و مو و زیبایی در تهران انجام شود. این پروسه جوانسازی پوست نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است، در واقع نوعی پیوند چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود.

 

تزریق چربی

 

کاربرد و مزایا پروسه جوانسازی با چربی بدن 

در عمل تزریق کردن چربی ، چربي مورد نیاز از نواحی بدن که چربي اضافه دارند مانند شکم و قسمت های بیرونی ران برداشته می شود و به ناحیه تحت درمان منتقل خواهد شد. تزريق چربي روشی برای جوانسازی پوست و دائمی برای اصلاح مشکلات ظاهری است.

 • برای حجیم کردن و فرم دادن سینه ها و باسن
 • جوانسازی دست و صورت
 • اصلاح تورفتگی یا نواحی از صورت که حجم چربی کمی دارند.
 • نواحی چین خورده و گود رفته صورت
 • کاهش عمق و پرکردن خطوط خط خنده
 • حجیم کردن لب و چانه و فک تحتانی

مزایا

 • فیلری طبیعی و از بدن خود فرد گرفته شده و احتمال واکنش و حساسیت به آن نخواهد بود.
 • ماندگاری تزریق چربی توسط بهترین دکتر پوست تهران طولانی مدت و طبیعی و بی خطر است.
 • روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی صورت است.

مراحل تزریق چربی در تهران 

 • برداشتن چربی : ابتدا منطقه اهدا کننده ضد عفونی می شود سپس با بی حس کننده بی حس خواهد شد. سپس برداشتن چربی ها از طریق سوزن های زیر جلدی یا یک کانولای مخصوص انجام می شود این فرآیند به نحوی طراحی شده و انجام می شود که چربی ها با حداقل آسیب برداشته شوند.
 • جدا کردن سلول های چربی : در این مرحله چربی برداشته شده سریعا در سانتریفیوژ قرار می گیرد و با سرعت زیاد چرخانده می شود تا سلول های چربی از ناخالصی و مایعات اطراف آن جدا شود. در این مرحله سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده جدا می شوند و چربي های زنده برای تزريق آماده هستند.
 • تزریق مجدد چربی : چربی با بافت های سلولی زنده و خالص سازی شده توسط سرنگ های مخصوص در زیر پوست محل تعیین شده تزریق می گردد.

نتیجه تزریق چربی در تهران 

نتیجه تزريق و انتقال چربی بعد از انجام آن قابل مشاهده است و نتیجه نهایی را باید بعد از کاهش تورم بعد از پیوند چربی مشاهده نمود.

 

تزریق چربی

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

رعایت دستورالعمل ها و نکاتی که در ادامه آورده ایم از بروز عوارض خاص در افراد جلوگیری نموده، در رفع عوارض شایع ناشی از تزریق تسریع ایجاد می کند، موجب هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت و همچنین دستیابی به نتایج رضایت بخش از این روش می شود. این نکات عبارتنداز:

 • بهتر است فردی هنگام مراجعه برای انجام تزریق کنار شما بوده، شما را جهت رساندن به منزل همراهی نموده و به مدت دو تا سه روز شما را در انجام کارهای منزل یاری دهد.
 • به مدت ۲ هفته به وسیله یک گن یا باندکشی مناسب اقدام به پوشاندن محکم محل برداشت چربی نمایید.
 • به مدت ۱ هفته تا ۱۰ روز به هیچ عنوان به محل تزریق چربی فشار وارد نکنید. با انجام این کار امکان جا به جا شدن چرب تزريق شده وجود خواهد داشت.
 • در صورت مشاهده مقداری کبودی، درد و تورم در ناحیه ای که از آن چربي برداشت یا به آن چربی تزریق شده است نگران نشوید زیرا کاملاً طبیعی بوده و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد.
 • به هیچ عنوان طی ۳ هفته ابتدایی بعد از تزریق، از فضاهای گرمی همچون سونای بخار و خشک استفاده نکرده، به مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و از حمام کردن های طولانی مدت خودداری نمایید.
 • چنانچه چربی به صورت تزريق شده باشد، قرار دادن چند بالشت در زیر سر به هنگام دراز کشیدن و خوابیدن می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش تورم ناشی از تزريق داشته باشد.
 • برای جذب هرچه سریع تر تورم و کبودی در ۳ روز ابتدایی بر روی نواحی دارای این عوارض کمپرس سرد و سپس کمپرس گرم قرار دهید.
 • بهترین دکتر تزریق چربی تهران توصیه می کنند ، به منظور جلوگیری از لخته شدن خون در پاها از استراحت مطلق خودداری نموده، به آرامی پیاده روی کرده و هر روز میزان و مدت آن را بیشتر کنید.

آیا تزریق چربی دائمی است؟

یکی از سوالات پر تکرار در خصوص نتیجه چربی تزریق شده این است که آیا نتایج حاصله دائمی هستند یا مجددا نیاز به ترزیق دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم میزان ماندگاری چربی برای هر فرد با توجه به بدن او متفاوت است. با این وجود چنانچه پزشک شما مهارت کافی را برای انجام این پروسه داشته باشد ، ماندگاری نتایج تزریق چربی کمی طولانی تر خواهد شد. ماندگاری چربی به روش دکتر شما برای استخراج ، جداسازی چربي و از همه مهم تر تزريق آن بستگی دارد. اگر پزشک شما ، چربي را به نواحی از بدن تزريق کند که خونرسانی در آن بسیار زیاد است ، نتیجه ماندگار تر خواهد بود. چرا که خونرسانی زیاد باعث می شود تا بافت چربی تزریق شده زنده بماند و تاثیری مانند قبل داشته باشد. بدن تصور می کند که چربی تزریق شده را خودش تولید کرده است و به همین دلیل برای از بین بردن آن تلاش زیادی نخواهد کرد.
اما این موضوع ، دائمی بودن نتایج را تضمین نخواهد کرد. برای مثال حفظ وزن سالم یکی از مهم ترین عواملی است که به ماندگاری چربی کمک خواهد کرد.
از سویی دیگر چربی تزریق شده زنده نمی ماند و حدود ۳۰ درصد از آن جذب بدن خواهد شد. از همین رو نتایج نهایی تزریق ژل بعد از گذشت یک ماه نمایان خواهند شد. دکتر زیبایی و تزریق چربی شما باید با در نظر گرفتن این موضوع مقدار مناسبی چربی را استخراج کرده و همچنین به ناحیه تحت درمان شما تزريق نماید.
به طور کلی با توجه به توضیحات فوق می توانیم بگویم که مواردی از قبیل مهارت پزشک ، فعالیت بدنی ، بدن خود متقاضی ، شرایط آب و هوا ، میزان چربی تزریق شده و سن فرد می توانند بر روی ماندگاری نتایج تزریق چربی تاثیر بگذارند.

درباره drhaghighat2

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button