در سال های اخیر تقاضا برای انجام لیزر موهای زائد افزایش چشمگیری یافته است، به همین علت قصد داریم در این مقاله به رفع موهای زائد  با استفاده از این دستگاه ایمن و پرطرفدار بپردازیم تا شما اطلاعات مفیدی از آن به دست آورید. در گذشته مردم برای برطرف کردن موهای زائد از تیغ ، موبر ، ژیلت و غیره استفاده می کردند که در برخی مواقع باعث زخم شدن پوست می شود و یک روش موقتی بود، اما امروزه دستگاه لیزر باعث از بین رفتن دائمی موها می شود.

 

لیزر موهای زائد

 

از بین بردن مو های زائد با لیزر چه مزایایی دارد؟

 • لیزر موهای زائد مقرون به صرفه می باشد.
 •  جای زخم یا اسکار ایجاد نمی شود.
 • برای تمامی افراد با نوع و رنگ پوست متفاوت قابل انجام است.
 • باعث رفع دائمی موهای زائد می شود.

لیزر چگونه انجام میشود ؟

لیزر مو زائد یک روش پزشکی می باشد که پرتو لیزر با عبور از پوست به فولیکول مو می رسد و با گرمای زیادی که ایجاد می کند باعث از بین رفتن فولیکول مو می شود. معمولا از لیزر برای رفع موهای زائد زیر بغل ، قفسه سینه ، صورت ، پاها ، ناحیه تناسلی ، دست ها و غیره استفاده می شود. استفاده از دستگاه لیزر برای از خلاص شدن از شر مو های زائد بسیار  ساده و سریع است اما نیاز دارد تا توسط متخصصین و بهترین دکتر پوست در تهران یا دیگر شهر های ایران انجام شود.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از لیزر مو های زائد ، انتخاب بهترین متخصص پوست و زیبایی در تهران و دستگاه لیزر می باشد. برای انتخاب پزشک خوب می توانید از دوستان یا آشنایان خود پرس و جو کنید، همچنین می توانید در گوگل نیز عبارت بهترین دکتر پوست و زیبایی تهران یا شهر محل زندگی خود را جستجو نمایید.

پس از آن نیز نیاز است تا شما ۳ روز قبل از مراجعه برای لیزر ، موهای زائد بدن خود را بتراشد بیرون بودن یک میلیمتر مو برای انجام لیزر کافی می باشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

رعایت نکاتی که دکتر رعنا حقیقت پور بهترین متخصص پوست تهران در ادامه بیان می کنند پس از ، از بین بردن مو های زائد با استفاده از لیزر ضروری بوده و تاثیر زیادی در مطلوب بودن نتیجه به دست آمده از این روش دارد. به همین دلیل بهتر است آن ها را رعایت کرده و در انجام آن ها کوتاهی نکنید، در غیر اینصورت ممکن است بر روی نتیجه تاثیر منفی گذاشته و نتجیه دلخواهتان را به دست نیاورید.

 • از هیچگونه مواد شوینده ای به مدت ۲۴ ساعت بر روی ناحیه ای که لیزر شده است استفاده نکنید.
 • حمام کردن به مدت ۲۴ ساعت بعد از لیزر ممنوع است. با این وجود اگر فرد مصر به استحمام باشد می بایست با آب ولرم و بدون استفاده از مواد شوینده این کار را انجام دهد.
 • دکتر حقیقت پور به افرادی که لیزر موهای زائد را در تهران یا دیگر شهر های ایران انجام داده اند توصیه می کنند به هیچ عنوان با آب خیلی داغ دوش نگیرید.
 • به مدت ۱۰ روز از قرارگیری طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب نموده و از کرم ضد آفتاب (هر ۴ ساعت یکبار) بر روی موضع لیزر شده استفاده کنید.
 • هر ۸ ساعت یکبار بر روی نقاطی که لیزر شده اند کرم بتامتازون و زینک بمالید و این کار را به مدت ۳ روز ادامه دهید. چنانچه لیزر بر روی صورت انجام شده باشد بهتر است کرم مومتازون را جایگزین کرم بتامتازون کنید.

 

لیزر موهای زائد

 

دیگر نکات مراقبتی

 • برنزه کردن با هر روشی که باشد (گرفتن حمام آفتاب یا سولار) در طی جلسات لیزر مو های زائد ممنوع است.
 • موهایی که در طی جلسات لیزر رشد می کنند را فقط با ژیلت اصلاح نمایید.
 • مشاهده دانه های سیاه رنگ بر روی پوست بعد از لیزر کاملاً طبیعی می باشد در صورت مشاهده آن ها نگران نشوید؛ این دانه های سیاه رنگ در اصل ریشه موهای سوخته شده هستند.
 • بهترین دکتر پوست تهران می فرمایند نکته ای که افراد باید در رابطه با لیزر موهای زائد بدنشان به آن دقت کنند این است که بین جلسات لیزر می بایست حداقل ۳۰ روز فاصله باشد؛ لذا به هیچ عنوان به پزشک خود برای کم کردن این فاصله اصرار نکنید.
 • بعد از لیزر مو تا ۲۴ ساعت از آرایش صورت و استفاده از لوسیون بدن خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از برطرف کردن مو های زائد از ساییدن ناحیه تحت درمان خودداری کنید.

طبق گفته های بهترین متخصص زیبایی تهران ، نکته ای که باید شما توجه کنید این است که نکات مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی با سایر نقاط بدن متفاوت نبوده و با دانستن این نکات می توانید از بروز هرگونه عارضه جلوگیری کنید.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد

قبل از رفع موهای زائد با استفاده از لیزر که یک روش دائمی و بدون ضرر می باشد باید تمامی جوانب و خطرات را رعایت کرد ، ممکن است در تبلیغاتی که در سایت ها یا شبکه های مجازی انجام می شود دیده باشید که تمامی مو های زائد شما در طی چند جلسه کوتاه با لیزر به راحتی از بین می رود. اما لازم است بدانید که کل این فرایند به این سادگی که گفته می شود نیست به عنوان مثال در قدم اول شما باید بدانید که آیا کاندید مناسبی برای این پروسه هستید یا خیر و پس از آن یک پزشک خوب ، مجرب ، متبحر و کار آزموده را برای این کار انتخاب کنید. از همین رو در ادامه این مطلب قصد داریم در رابطه با اینکه لیزر برای چه کسانی مضر است صحبت کنیم.

 • کسانی که از سولاریوم یا اسپری های برنزه کننده استفاده کرده اند.

اگر قصد دارید لیزر موهای زائد انجام دهید نباید به از برنزه کننده ها استفاده کنید ، چرا که با انجام این کار پوست تیره تر می شود و به جای اینکه انرژی لیزر فولیکول یا رنگدانه داخل فولیکول مو را هدف قرار دهد ؛ جذب رنگدانه های پوست می شود و علاوه بر اینکه نتیجه خوبی را برای متقاضی رقم نمی زند بلکه باعث بروز عوارض شدید تر مانند آکنه ، سوختگی ، جای زخم و غیره نیز می شود. از همین رو توصیه می شود حداقل ۱۰ روز قبل و بعد از لیزر از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب ، استفاده از اسپری و سولاریوم خودداری کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

 • اشخاصی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند.

آنتی بیوتیک ها موادی هستند که باعث بروز حساسیت پوستی به نور می شوند. در این شرایط پوست زمانی که در معرض آسیب هایی که در اثر حرارت ایجاد می شود ؛ قرار گیرد ، دچار کهیر ، تاول شده و  فرد درد مداومی را احساس می کند.

 

لیزر مو های زائد

 

فاصله بین جلسات برطرف کردن مو های اضافی

برای اینکه موهای زائد به طور دائمی از بین برود بهتر است فرد فاصله بین جلسات برطرف کردن مو های اضافی بدن با استفاده از دستگاه لیزر در تهران یا دیگر شهر های ایران که هر ۴ الی ۶ هفته یکبار است را به صورت مرتب مراجعه کند.

خطرات لیزر بیکینی چیست؟

به هر حال تمامی تکنیک های درمانی پزشکی زیبایی خطرارتی را با خود به دنبال دارند اما در رابطه با لیزر موهای زائد بیکینی باید بگویم این خطرات و عوارض جانبی بسیارمحدود است. لیزر کردن مو های این قسمت از بدن می تواند موجب ایجاد زخم ، سوختگی ، تغییرات رنگ پوست و جوش زدن شود. این خطرات تا حد بسیار زیادی به مهارت اپراتور نیز بستگی دارد. بهتر است به یاد داشته باشید اگر بعد از لیزر کردن درمعرض آفتاب قرار نگیرید تقریبا می توانید عوارض جانبی این روش را به صفر برسانید. از همین رو تا زمانی که بعد از برطرف کردن مو های زائد به سولاریوم نروید و افتاب نگیرید به احتمال زیاد دچار مشکلی نخواهید شد.

آیا درست است که لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

یکی از مهم ترین و پر رنگ ترین شایعاتی که همچنان در این زمینه وجود دارد این است که آیا این پروسه باعث نازایی زنان می شود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که نور ساطع شده از دستگاه لیزر تنها می تواند به میزان چند میلی متر در پوست نفوذ کند و فولیکول های نازک پوست را از بین ببرد. به بیانی دیگر این اشعه ها نمی توانند به تخمدان ها نزدیک شوند و بخواهند به آن آسیب جدی وارد کنند. از همین رو بهتر است به هیچ عنوان در این رابطه نگران نباشید.

لیزر موهای زائد برای خانم های که تنبلی تخمدان دارند!!

برطرف کردن مو های اضافه روی پوست برای خانم های که از تنبلی تخمدان رنج می برند یکی از اساسی  ترین مشکل ها است. مو های زائد صورت در این نوع بیماران ضخیم و زیاد می باشد و به همین دلیل استفاده از وکس ، موچین ، بند انداختن راهکار مناسبی نیستند چرا که باعث ضخیم تر شدن و زیاد شدن مو های زائد می شوند. هر چند که لیرز برای رفع مو های زائد خانم های که دارای تنبلی تخمدان هستند موثر نیست اما می تواند باعث کاهش مو های صورت شود.

قیمت لیزر موهای زائد در تهران ۱۴۰۱

قیمت لیزر مو های زائد مردان یا قیمت لیزر بدن با توجه به ناحیه تحت درمان ، نوع دستگاه لیزر ، تعداد شات ها ، دستکزد پزشک و غیره تعیین می گردد. از همین رو برای اگاهی پیدا کردن در رابطه با هزینه ها بهتر است با یک متخصص متبحر ، مجرب و کار ازموده مانند خانم دکتر رعنا حقیقت پور بهترین متخصص پوست و زیبایی تهران صحبت کنید.

درباره drhaghighat

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button