درباره رفع موهای زائد

بسیاری از بانوان و آقایان به دنبال راه حلی دائمی برای رفع موهای زائد بدن خود می باشند، در ایم مقاله قصد داریم درباره از بین بردن دائمی موهای زائد با لیزر بپردازیم. ( لیزر موهای زائد )

افرادی که قصد انجام لیزر برای رفع موهای زائد خود را دارند به این نکته توجه کنند که حتما با تحقیق و بررسی به یک پزشک خوب مراجعه کنند.

 

رفع موهای زائد

 

رفع موهای زائد با لیزر چه مزایایی دارد؟

انجام لیزر برای همه افراد با نوع و رنگ پوست متفاوت قابل انجام می باشد.

میزان طول موج و انرژی برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه های مختلف بدن قابل تنظیم می باشد.

این روش از بین بردن موهای زائد بدون عوارض می باشد.

پس از لیزر نیازی به بستری شدن و استراحت نیست.

این روش رفع موهای زائد مقرون به صرفه می باشد.

 

رفع موهای زائد

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

انرژی لیزر به ساختارهای سلولی که قدرت رشد مو را تحریک می کنند آسیب می زند . بنابراین حتی بعد از یک جلسه لیزر موهای زائد شاهد کاهش رشد مو خواهید بود. در شروع درمان به بیماران گفته می شود که برای رهایی از کل موهای زائد باید درمان را چند بار تکرار کنند.

چند جلسه درمان لیزر موهای زائد مورد نیاز است؟

در یک لیزر بدون عیب و نقص و کامل، مشاور دغدغه های شما را این خصوص مورد ارزیابی قرار می دهد و بر اساس فاکتورهای فردی شما، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان لیزر موهای زائد را پیشنهاد می کند.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

با تکنولوژی های پیشرفته امروزی، لیزر موهای زائد بدون درد می باشد. کلینیک هایی که از تکنولوژی قدیمی استفاده می کنند، درمان های توام با درد را به بیماران خود ارائه داده و در نتیجه به استفاده از کرم های بی حسی نیاز پیدا خواهند کرد. با تکنولوژی های پیشرفته امروزی، نیازی به استفاده از کرم های بی حسی نمی باشد. شما تنها احساس گرم شدن را در ناحیه درمان خواهید داشت و حسی شبیه به سست شدن را در نواحی دارای پوست نازک از قبیل لب بالا، زانوها و ساق پا تجربه خواهید کرد.

 

رفع موهای زائد

 

آیا افرادی هستند که لیزر موهای زائد گزینه مناسبی برای آن ها محسوب نشود؟

لیزر موهای زائد می تواند هر نوع پوستی را به شکلی بی خطر و موثر درمان کند. تکنولوژی های استفاده شده در گذشته دارای محدودیت هایی در درمان برخی انواع پوست، از قبیل پوست ساکنین نواحی خاور میانه، آفریقا و هند بودند. این نوع پوست ها در معرض خطر شدید هایپرپیگمنتیشن و ایجاد اسکار قرار داشته و بنابراین در فرایند لیزر موهای زائد گزینه های مناسبی محسوب نمی شدند . برای حفظ جانب احتیاط و به منظور اجتناب از بروز هرگونه واکنش های معکوس، پوست شما قبل از درمان مورد بررسی قرارخواهد گرفت.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد به شرح ذیل می باشد:

دکتر رعنا حقیقت به افرادی که قصد رفع موهای زائد با لیزر را دارند توصیه می کند بدون آرایش مراجعه کنند.

پیش از مراجعه به مطب استحمام کنند و بهداشت خود را رعایت نمایند.

دو روز قبل از انجام لیزر موهای زائد موهای بدن خود را بتراشند.

در صورتی که قصد رفع موهاي زائد ناحیه تناسلی را دارند برای کاهش درد از پماد لیدوکائین استفاده کنند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 • طی چند ساعت ابتدایی ممکن است مقداری احساس آفتاب سوختگی جزئی، تورم و قرمزی داشته باشید که طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
 • طی ۲۴ ساعت اولیه چندین مرتبه و هر ۱۰ دقیقه یکبار بر روی نواحی لیزر شده از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • نکته قابل توجه در رابطه با لیزر موهای زائد این است که موی لیزر شده بلافاصله بعد از درمان نمی ریزد. شما ریزش موی مرده که شبیه به ته ریش است را طی چند روز تا چند هفته ابتدایی تجربه می نمایید.
 • از پوشیدن لباسهای تنگ و پلاستیکی بخصوص در ناحیه های حساس اجتناب شود.
 • بعد از لیزر از کرم ضد آفتاب استفاده شود.
 • از تمیز کننده های صابونی که نرم هستند برای شستشوی ناحیه لیزر شده بهره بگیرید.
 • تورم فولیکول مو که فولیکولیت نامیده می شود نشان دهنده این است که فولیکول مو به لیزر واکنش نشان داده است؛ فولیکولیت به شکل برجستگی روی سطح پوست بوده و بعد از گذشت ۴۸ ساعت از بین رفته و فروکش می کند.

 

رفع موهای زائد

 

سایر مراقبت های بعد از رفع موهای زائد عبارتنداز:

 • جلوگیری از تماس پوست با نور ماورا بنفش ضرورت دارد از همین رو باید از قرارگیری در نور مستقسیم خورشید، برنزه کردن با روش های مختلفی همچون گرفتن حمام آفتاب، استفاده از اسپری برنزه و سولاریوم به مدت حداقل ۱۴ روز بعد از لیزر الزامی است.
 • با اینکه لیزر موهای زائد به طور معمول با درد همراه نیست اما در برخی موارد و در ساعات اولیه امکان دارد با درد بسیار خفیفی برای فرد همراه باشد که این درد را می توان به راحتی و با مصرف مسکن تسکین داد.
 • از موم ، اپلاسیون و بند انداختن بعد از لیزر خودداری شود.
 • کبودی در صورت بروز بعد از حدود ۱ تا ۷ روز به طور کامل برطرف می گردد.
 • از کرم های ضد التهاب بهره بگیرید.
 • بروز تاول بسیار نادر می باشد ولی غیرممکن نیست. در صورت تاول زدن برروی موضع تاول زده ژل های خنک کننده یا کمپرس سرد قرار دهید.
 • تا ۴ ساعت بعد از لیزر از رفتن به حمام خودداری کنند؛ برای استحمام از آب ولرم استفاده کرده و به هیچ عنوان با آب خیلی داغ دوش نگیرید.

هزینه رفع موهای زائد با لیزر چقدر می باشد:

هزینه لیزر موهای زائد با توجه به دستمزد پزشک ، ناحیه انجام لیزر و تعداد جلسات و غیره تعیین می شود.

درباره drhaghighat

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button