تزریق بوتاکس امروزه به دلیل کاربردهای زیادی که دارد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بوتاکس از نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتالینوم تهیه می شود. این ماده زمانی که در پوست تزریق می شود باعث کاهش میزان فعالیت عضلات شده و باعث جوانسازی می شود. برای جلوگیری از وقوع پیامدهای ناخوشایند ، لازم است برای تزریق به پزشک مراجعه نمایید. دکتر رعنا حقیقت پور بهترین پزشک جوانسازی تهران این روند را به بهترین شکل برای مراجعه کنندگان خود به انجام می رساند.

 

تزریق بوتاکس - دکتر حقیقت پور

 

نحوه تزریق بوتاکس به شرح ذیل می باشد:

فرد برای تزریق بر روی تخت به صورت آسوده می نشیند و پزشک پس از تعیین نقاط تزریق با اسکین مارکر، بوتاکس تزریق می شود. تزریق کردن بوتاکس حدود ۱ الی ۲ دقیق طول می کشد و پس از آن بیمار می توان به خانه رفته و کارهای روزمره خود را انجام دهد.

کاربردهای تزریق بوتاکس به شرح ذیل می باشد:

 • رفع افتادگی پلک
 • رفع عدم تقارن پلک ها و ابروها
 • از بین بردن خطوط موجود در پیشانی
 • از بین بردن خط خنده و اخم
 • درمان تعریق کف دست و زیر بغل
 • از بین بردن چین و چروک های موجود در گردن

ماندگاری بوتاکس

مدت زمانی که اثرات و نتایج یک پروسه جوانسازی بر روی صورت باقی می ماند برای بسیاری از افراد مهم می باشد چرا که اغلب افراد روشی را انتخاب می کنند که نیاز به تکرار زیاد با فواصل زمانی کوتاه نداشته باشد. اما قبل از هر چیزی باید بگویم که همانطور که نمی توان جلوی چرخش زمین را گرفت نمی توان مانع از افزایش سن و پدید آمدن نشانه های پیری شد و تنها می توان با انجام کار های مختلفی مانند مراقبت روزانه از پوست سرعت بروز این نشانه ها را کاهش داد. ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس در تهران نیز همانطور هستند ، بعد از گذشت حدودا ۳ الی ۶ ماه اثر گذاری ماده بوتاکس از بین می رود و فعالیت عضلات ، خطوط و چین و چروک های اطراف چشم ، خط لبخند ، اخم و غیره نمایان می شوند که در چنین شرایطی نیاز است مجددا پروسه تزریق را انجام دهید. البته بهتر است از پزشک و متخصص انتخابی خود بخواهید تا در این زمینه یعنی فواصل تزریق شما را راهنمایی کند. چرا که اگر شما نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید یا برای تزریق از مواد با کیفیت و خوبی استفاده کنید این امکان وجود دارد که ماندگاری نتایج بیشتر شوند.

آیا در زمان بوتاکس کردن دردی را احساس خواهیم کرد؟

درد حاصل از تزریق بوتاکس بیسار جزئی و کم می باشد و تماما بر اثر ورود سوزن بسیار نازک به پوست رخ می دهد. به طور کل حدودا ۳ الی ۷ روز طول می کشد که ماده تزریق شده شروع به اثر گذاری کند و نتایج آن بر روی نواحی تزریق شده پدیدار شود. در این مدت زمان شما هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

فیلم تزریق بوتاکس 

 

به چه افرادی تزریق بوتاکس توصیه نمی شود:

 • افراد زیر ۱۸ سال
 • افراد مبتلا به بیماری قلبی – عروقی
 • افراد مبتلا به بیماری های نارسایی کلیه و ام اس
 • افراد مبتلا به مشکلات انعقاد خون
 • کسانی که در هفته های اخیر واکسیناسیون انجام داده اند.
 • افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند.

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

همانطور که می دانید یکی از مناسب ترین و محبوب ترین گزینه های جلوگیری از بروز چین و چروک های صورت ، تزریق کردن ماده بوتاکس به نواحی دارای چین و چروک می باشد. این روش به ویژه در ترمیم نمودن خطوط اخم و گوشه چشم ها چه در آقایان و چه در خانم ها بسیار محبوب است. اما آیا این امکان وجود دارد تا از آن در تمامی نواحی بدن استفاده کرد؟ قطعا خیر، چرا که سازمان جهانی غذا و دارو ، این ماده را تنها به منظور درمان میگرن ، مثانه پر کار و از بین برنده چین و چروک های ریز و درشت صورت و کاهش میزان تعریق زیربغل و کف دست تایید نموده است و استفاده از این روش به جز موارد ذکر شده  ، می تواند عوارض جانبی مختلفی را در پی داشته باشد. زیرا سم بوتاکس با فلج کردن عضلات می تواند از بروز چین و چروک های سطحی و عمقی روی پوست شما جلوگیری کند.

به همین دلیل نمی توان در برخی از نواحی پوست صورت تزریق بوتاکس را انجام داد. به عنوان مثال در صورتی که بوتاکس در نواحی اطراف لب ها تزریق شود ، ممکن است باعث فلج شدن این نواحی شود و در نهایت عمل تکلم یا غذا خوردن را در فرد با مشکل جدی رو به رو کند. به طور معمول بوتاکس در نواحی میان دو ابرو ، پیشانی و اطراف چشم ها تزریق می شود و در سایر نواحی تاثیری نمی گذارد. سایر نواحی صورت که تاییدیه مجوز سازمان جهانی غذا و دارو را ندارند شامل نواحی همچون روی هر دو ابرو ، روی پلک های بالا و پایین ، اطراف بینی ، زیر دو سوراخ بینی ( ناحیه بالای لب فوقانی ) ، روی گونه ها  و اطراف لب ها می شود.

 

تزریق بوتاکس - دکتر حقیقت پور

 

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس می باشند؟

بهترین کاندید های تزریق کردن ماده بوتاکس، افرادی که سلامت جسمانی دارند و هیچ سابقه بیماری ضعف عضلانی ندارند. همچنین کسانی که باردار نمی باشند یا از کودک پرستاری نمی کنند. اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند.

اقدامات قبل و بعد از تزریق بوتاکس به شرح ذیل می باشد:

 • فرد بهتر است دو هفته قبل و بعد از تزريق بوتاکس از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 • شخص بهتر است به مدت دو هفته قبل و بعد بوتاکس از الکل ، مصرف سیگار و قلیان خودداری کند.
 • مراجعه کننده بهتر است بدون آرایش صورت برای تزریق مراجعه کند.
 • بهترین دکتر بوتاکس در تهران توصیه می کنند ، برای کاهش کبودی و تورم بعد از تزریق کردن بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کند.
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از بوتاکس از استحمام ، رفتن به سونا و استخر خودداری کند.
 • تا ۴ ساعت بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرما اجتناب کند.
 • فرد برای به دست آوردن نتیجه ایده آل بهتر است، اقدامات قبل و مراقبت های بعد از بوتاکس را رعایت کند.

 

فیلم تزریق کردن ماده بوتاکس به کف دست توسط بهترین دکتر پوست تهران

 

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

باید بگوییم در صورتی که برای تزریق به بهترین پزشک مراجعه کنید و او بهترین نوع بوتاکس را برای تزریق انتخاب کند و بیمار مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید دچار عارضه ای نخواهد شد. تنها عیب بوتاکس تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

انتخاب بهترین پزشک زیبایی

 • کسانی که قصد جوانسازی پوست با بوتاکس را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین پزشک زیبایی مراجعه کنند.
 • حال ممکن است این سوال در ذهن تان ایجاد شود که چگونه می توان بهترین پزشک زیبایی را انتخاب کردف باید بگوییم برای انتخاب یک پزشک خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین پزشکان زیبایی تهران درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به پزشک مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب پزشک مورد نظر می توانید نمونه کارهای او را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر رعنا حقیقت می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

تزریق بوتاکس - دکتر رعنا حقیقت پور

 

 

هزینه تزریق بوتاکس در تهران سال ۱۴۰۱

قیمت تزریق نمودن ماده بوتاکس در صورت در تهران یا دیگر شهر های ایران به عوامل متعددی از قبیل ، دستمزد پزشک ، ناحیه تحت درمان ، میزان مواد مورد نیاز ، عمق چین و چروک و غیره بستگی دارد. از همین رو نمی توان هزینه ای ثابت برای آن در نظر گرفت. اما در صورتی که در تهران زندگی می کنید و به دنبال یک متخصص پوست و پزشک جوانسازی پوست خوب در تهران هستید می توانید به دکتر رعنا حقیقت پور مراجعه کنید تا وی پس از معاینه شما هزینه نهایی را به شما اعلام کند. 

سه اشتباه رایج در محل بوتاکس:

بوتاکس یک روش زیبایی و بی خطر است اما به سرعت و راحتی قابل پخش شدن به سایر قسمت های بدن می باشد. اگرچه در هر بخشی از صورت می توان تزریق انجام داد، اما اشتباه در تزریق می تواند برای فرد پرهزینه باشد. در این مقاله به سه موارد از اشتباهات، در محل تزریق بوتاکس که می تواند باعث کسب نتیجه ضعیف شود، اشاره خواهیم کرد.

 • تزریق به عضله ای به غیر از عضله هدف

در صورت ، ماهیچه های زیادی در یک ناحیه نزدیک به هم قرار دارند. در شرایطی که تزریق در عضله دیگری انجام شود ممکن است عوارض جدی به همراه داشته باشد به طور مثال، اگر تزریق در عضله فرونتالیس انجام شود، منجر می شود دم ابروها با زاویه ای تیز در بالا نگه داشته شود. به همین دلیل است که گفته می شود تزریق بوتاکس توسط دکتر با تجربه انجام شود.

 • تزریق عمقی

در برخی از قسمت های صورت باید تزریق عمقی باشد اما در برخی دیگر، تزریق باید سطحی انجام شود. به طور مثال اگر تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم می باشد، تزریق بیش از حد بوتاکس به عمق می تواند، باعث شودابروها بالا بمانند و غیر طبیعی شوند و این تزریق باید به صورت سطحی انجام شود.

 • تزریق سطحی

همان طور که گفته شد، تزریق عمقی اشتباه است، تزریق سطحی نیز به همان اندازه اشتباه است و امکان ایجاد عوارض وجود دارد. این اشتباه بیشتر در تزریق ماهیچه های اطراف دهان که مسئول جویدن می باشد، اتفاق می افتد.

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که در زمینه جوانسازی پوست صورت با بوتاکس مطرح است ، مرگ در اثر تزریق کردن ماده بوتاکس است. در پاسخ به این سوال دکتر حقیقت پور بهترین دکتر جوانسازی پوست در تهران می فرمایند تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر از دست دادن جان کسی بر اثر تزریق بوتاکس وجود نداشته است؛ زیرا این یک روش زیبایی کم خطر محسوب می شود که اگر تزریق توسط پزشک قابل اعتماد انجام شود، عوارض ناشی از تزریق به حداقل می رسد.

 

فیلم واقعی تزریق بوتاکس به پیشانی توسط بهترین دکتر پوست تهران

 

 

 

درباره drhaghighat

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button